Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten

Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten

Deze Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten is op en top Italiaans. Eenvoudige en kwaliteitsvolle ingrediënten voor een lekkere lunch.
Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten
Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten

Toscane op je bord — deze Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten brengt zon, zee en zuiderse smaken samen in een elegant pastagerecht. Zachtgebakken sint-jacobsvruchten krijgen een luxueuze begeleiding van witte wijn, romige saus en de volle smaak van zongedroogde tomaten. Babyspinazie zorgt voor frisgroene accenten, en een snufje chilipeper geeft het geheel een subtiele kick. Serveer deze linguine als verfijnd diner op een zwoele zomeravond, met een glas lekker gekoelde witte wijn erbij en het gevoel dat de Toscaanse zon even bij je aan tafel schuift.

Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten

Toscaanse linguine met Sint Jacobsvruchten

Deze Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten is op en top Italiaans. Eenvoudige en kwaliteitsvolle ingrediënten voor een lekkere lunch.
5 van 3 stemmen
Voorbereiding 15 minuten
Bereiding 15 minuten
Totale tijd 30 minuten
Gang Hoofdgerecht, lunch
Keuken Italiaans
Porties 2 personen

Ingrediënten
  

  • 300 ml kippenbouillon
  • 250 gram linguine
  • 200 gram Sint Jacobsvruchten
  • 100 ml witte wijn
  • 100 ml room
  • 100 gram baby spinazie
  • 50 gram zongedroogde tomaten in olie
  • 10 gram zetmeel om te binden
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 eetlepel olijfolie
  • 1 uitje
  • 1 rood pepertje

Instructies
 

De voorbereidingen

  • Leg de Sint Jacobsvruchten op keukenpapier om overtollig vocht te onttrekken. Halveer ze als ze extra groot zijn.
  • Snij het uitje, de teentjes knoflook en het pepertje fijn.
  • Snij de baby spinazie fijn.
  • Snij de zongedroogde tomaten in stukjes.

De linguine koken

  • Breng water met wat zout en olie aan de kook.
  • Kook de linguine gedurende een tiental minuten, zoals aangegeven op de verpakking. Ondertussen kan je de saus maken.
  • Giet de linguine af en meng die onder de saus als die klaar is.

De saus maken

  • Verhit wat olijfolie in een grote pan of wok, en laat het uitje en het pepertje gedurende enkele minuten bakken.
  • Voeg er daarna de knoflook aan toe en laat nog een minuutje bakken.
  • Blus met de witte wijn en laat gedurende enkele minuten inkoken.
  • Los het zetmeel op in een beetje van de kippenbouillon en voeg dan met de rest van de bouillon aan de saus toe.
  • Voeg ook de room en de zongedroogde tomaten aan de saus toe.
  • Laat de saus gedurende 10 minuten zachtjes inkoken.
  • Voeg op het einde de baby spinazie en de zongedroogde tomaten aan de saus toe.
  • Meng nu de linguine onder de saus zodat de smaken zich goed vermengen.

De St. Jacobsvruchten bakken

  • Verhit wat olie in een pan tot die goed warm is.
  • Bak dan de St. Jacobsvruchten gedurende één tot twee minuten aan beide zijden. Ze moeten een krokant korstje hebben. Maar te lang en ze worden rubberachtig.
  • Serveer de linguine in diepe borden en schik de St. Jacobsvruchten erop. Geniet ervan met een koel glas witte wijn.
Trefwoord Italiaans, linguine, pasta, St. Jacobsvruchten

Inschrijven op gerechtenweb

Vul hier je e-mailadres in

Hoe maak je Toscaanse linguine met St. Jacobsvruchten?

Een goede voorbereiding is het halve werk. Daarom besteden we zoals altijd extra aandacht aan het voorbereiden van de ingrediënten. Dan kan je daarna zonder stress koken en een heerlijk gerecht fabriceren.

Een paar voorbereidingen

We beginnen deze keer met de St. Jacobsvruchten. Die leggen we op keukenpapier om het vocht te onttrekken. Waarom dit zo belangrijk is leggen we later nog uit bij onze tips voor het bakken van de perfecte St. Jacobsvrucht. Het is ook belangrijk dat ze de tijd hebben om op kamertemperatuur te komen.

Nu is het dan tijd om de groenten fijn te snijden. We beginnen met het uitje, waarvan we klassiek de huid verwijderen. Dan halveren we het uitje en snijden dit in kleine stukjes. Hetzelfde procedé volgen we met de knoflookteentjes.

Van het rode chili pepertje verwijderen we het groene steeltje. Wil je een pikante versie? Snij dit dan direct in ringetjes zonder de pitjes te verwijderen. In het andere geval halveer je eerst het chili pepertje in de lengte om de pitjes te verwijderen. Daarna snij je dit ook in kleine stukjes.

Vervolgens snijden we de spinazie in stukjes.

Tot slot blijven er de zongedroogde tomaten. Het gemakkelijkste is om in olie opgelegde zongedroogde tomaten te gebruiken. Gedroogde zijn namelijk zeer taai en moeilijk om klein te snijden (eigen ervaring…). Dan snijden we de zongedroogde tomaten in stukjes.

De linguine met St. Jacobsvruchten klaarmaken

Deze linguine met St. Jacobsvruchten maken we in drie stappen klaar. Eerst en vooral koken we de linguine. In een diepe pan of wok maken we dan de saus klaar. Tot slot bakken we de St. Jacobsvruchten kort maar hevig krokant.

De linguine koken

We beginnen dus met het klaarmaken van de linguine. Breng daarvoor eerst wat water met olie en zout aan de kook. Olie tegen het kleven, zout voor de smaak. Kook daarna de linguine gedurende een tiental minuten of zoals op de verpakking aangegeven. Ondertussen kan je de saus klaarmaken. Nadat we de linguine hebben afgegoten gaan we die op het einde ook onder de saus mengen.

De romige saus klaarmaken.

We verhitten wat olie in een grote pan of wok. We moeten er op het einde namelijk ook nog de linguine aan toe kunnen voegen.

Daarin fruiten we dan eerst het uitje en het chili pepertje. Na een minuutje voegen we ook de knoflook toe. We bakken dit nu tot de aroma’s vrijkomen.

Dan blussen we dit met de witte wijn en laten die nu enkele minuten reduceren. Los ondertussen het zetmeel op in een beetje bouillon.

Als de witte wijn gereduceerd is voegen we achtereenvolgens de bouillon, de room en het opgeloste zetmeel toe. Voeg ook de zongedroogde tomaten toe en laat de saus nu indikken.

Op het einde voegen we dan de baby spinazie aan de saus toe. Als die zich goed vermengd heeft voegen we ook de linguine aan de saus toe. Die is nu kompleet. We houden die warm of laten ze nog wat rustig sudderen.

De St. Jacobsvruchten bakken

Nu is het tijd om de St. Jacobsvruchten te bakken. Daarvoor brengen we eerst een pan met wat olijfolie op temperatuur. Ondertussen deppen we de zeevruchten goed droog. Voor een goed resultaat is het echt wel belangrijk dat de St. Jacobsvruchten goed droog zijn.

  • Als ze te vochtig zijn gaan de vruchten eerder koken dan bakken. Het gevolg is geen korstje en een rubberachtig resultaat. En dat zou echt zonde zijn.
  • Een droge coquille zal ook niet blijven plakken aan de pan tijdens het bakken op hoge temperatuur. Ze zal lossen eens ze een mooi korstje heeft.
  • Doordat het vocht verwijderd is blijft de pure zeevruchtensmaak over. Die wordt dus niet verwaterd.

Eens de pan goed warm is kruiden we de St. Jacobsvruchten met peper en zout. Dan bakken we ze kort op hoge temperatuur in een hete pan. Eén minuut aan elke zijde volstaat al voor de kleinere exemplaren. Heb je grotere exemplaren dan kan je tot maximaal twee minuten gaan. Zoals alle zeevruchten garen ze snel. En overgaar worden ze rubberachtig.

Tot slot scheppen we de linguine met de saus in diepe borden. Daarop komen dan de St. Jacobsvruchten. Geniet nu van die Toscaanse gerecht op een warme zomeravond bij ondergaande zon met een koel glas witte wijn.

De inspiratie voor dit gerecht heb ik van Mantitlement.

Meer verrassend.Italiaans

De Italiaanse keuken is wereldberoemd voor zijn eenvoudige maar smaakvolle gerechten. Je krijgt er een vakantiegevoel van, alleen al door ernaar te kijken of eraan te denken. Hier volgen dus nog enkele artikels met een vakantiegevoel:

De Engelstalige versie van alle recepten op gerechtenweb vind je op surprising.recipes.

1 reactie op “Toscaanse linguine met St. JacobsvruchtenVoeg die van jou toe →

5 from 3 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept