
Dit hapje met peperkoek, appel en pate is deel twee van de Kerst- en Nieuwjaarshapjes die ik dit jaar geserveerd heb. Deze hapjes stonden in het middelpunt van de schaal omringd door Selderhapjes met roquefort en walnoten.
Het is zo simpel en eenvoudig, alleen de vegetariër zal hier niet wild van worden. Maar daarvoor zijn er dan voldoende alternatieven zodat iedereen zijn gading vindt. De verrassende combinatie past echter perfect bij gerechtenweb, waar we eenvoudige recepten met verrassende combinatie willen presenteren.
In dit geval heb ik (beter gezegd mijn assistent in de keuken die dag, Raf) rondjes uitgesneden met een borrelglaasje. Als je vormpjes hebt kan je ook sterretjes of hartjes of combinaties maken om het geheel nog sierlijker en feestelijker te maken.
Ingrediënten:
- peperkoek
- 1 jonagold appel
- wildpate
- bruine suiker
- boter
Bereiding:
- Schil de appel, verwijder het klokhuis en snij vormpjes uit van ongeveer een halve centimeter dik. Eventueel kan je ze ook dikker uitsnijden en dan nog eens in twee snijden.
- Smelt de boter in een pan en doe er de appelvormpjes met flink wat bruine suiker bij. Bak en karameliseer gedurende twee minuten. Leg de gebakken appeltjes opzij.
- Snij eveneens vormpjes uit de peperkoek en leg daar de appelschijfjes op.
- Werk af met pate.




De Engelstalige versie van alle recepten op gerechtenweb vind je op surprising.recipes.
1 reactie op “Hapje met peperkoek, appel en pate”Voeg die van jou toe →