
Een heerlijk, lekker en gezond ontbijt met boekweitpoffertjes, banaan en blauwe bessen voor een goede start in het weekeinde. Poffertjes stonden al lang op mijn to-do lijstje en het was een ideale gelegenheid om het boekweitmeel dat ik nog overhad van de kerstblini´s op te gebruiken.

Boekweit poffertjes met banaan en blauwe bessen
Ingrediënten
- 100 gram boekweitmeel
- 150 gram gewone bloem
- 1 koffielepel bakpoeder
- 150 ml melk
- 50 gram suiker
- 2 eieren
- 75 gram boter
- 1 koffielepel kaneel
- 1 pakje vanillesuiker
- zout
- 2 bananen
- een handvol blauwe bessen
- honing
- poedersuiker
Instructies
- Meng de droge ingrediënten in een kom goed door elkaar: bloem, boekweitmeel, vanillesuiker, suiker, bakpoeder, kaneel, zout.
- Smelt de boter in een pannetje
- Voeg achtereenvolgens melk, eieren en boter aan het deeg toe, en meng alles goed dooreen tot er een smeuïg geheel ontstaat.
- Verhit het bakijzer en bak er de poffertjes gedurende 3 tot 4 minuten in gaar.
- Snij de banaan en orden banaan en poffertjes in een visueel aantrekkelijke formatie.
- Werk af met honing, blauwe bessen en poedersuiker.
Een tijdje geleden heb ik een bakijzer uit de Tefal snack collection gekocht. Door de uitwisselbare vormen kan er er vele verschillende zaken in bakken, van wafels over pannenkoeken tot madeleines en croquet. Dus misschien volgen er nog wel recepten in die richting. Andere gerechten die ik er al mee gemaakt heb zijn:
En nu dus poffertjes, de Nederlandse mini-pannenkoeken. Ik herinner me nog dat ik die heb leren kennen als kind op vakantie in Zeeland. De grootste uitdaging bij het bakken is om het deeg in de vormpjes te krijgen. Dat moet natuurlijk relatief snel gaan en het is niet van met de soeplepel uitgieten. Ik doe het met twee koffielepels in “quenelle”-style 🙂
Over poffertjes
Poffertjes zijn alom bekend als de superkleine Nederlandse pannenkoekjes. Rijksdaalder grootte, of de grootte van een twee euro muntstuk voor de jongere generatie. De eerste vermeldingen van poffertjes vinden we terug in de 18e eeuw. Ondermeer in het kookboek “De volmaakte Hollandsche keukenmeid“. Over het ontstaan doen vele verhalen en legendes de ronde. Maar ik geloof nogal graag in toeval. Dus de versie dat het klodden deeg waren die op een warme plaat vielen en dan op-poften vind ik persoonlijk vrij aannemelijk.
Een overzicht met al onze originele pannenkoeken recepten vind je op verrassende pannenkoeken. Laat je daar zeker door inspireren!
De Engelstalige versie van alle recepten op gerechtenweb vind je op surprising.recipes.



2 reacties op “Boekweitpoffertjes met banaan en blauwe bessen”Voeg die van jou toe →