
Een paar dagen geleden zag ik “asperges tropical met scampi“, van cookameal voorbijkomen op Pinterest. Ik was meer dan meteen dolenthousiast over het idee om asperges met passievrucht te combineren. Gisteren en vandaag stond mijn versie van deze verrassende combinatie op het menu. Ik heb er gepassioneerde asperges van gemaakt, maar ik ben vooral zelf gepassioneerd van dit recept. Dank U Amylia voor de inspiratie!

gepassioneerde asperges
Equipment
- aluminiumfolie of bakpapier
Ingrediënten
- 500 gram asperges witte
- 1 appelsien
- 1 passievrucht
- 1 theelepel bruine suiker
- 100 gram scampi
- 10 kerstomaten
- boter
- peper
- zout
- bieslook
Instructies
- Schil de asperges en snij het onderste topje eraf. Leg ze op het aluminiumfolie, op de blinkende kant. De matte kant moet vanbuiten zijn om de hitte het best erdoor te laten.
- Pers de appelsien en halveer de passievrucht. Voeg de inhoud van de passievrucht bij het appelsiensap. Breng op smaak met een theelepel bruine suiker en wat peper en zout.
- Halveer de kerstomaten.
- Verdeel het sap over de asperges. Leg enkele klontjes boter op de asperges en werk tenslotte af met de kerstomaten.
- Vouw het aluminiumfolie hermetisch toe, en papillotte. Zet de bakplaat met de papillotte in een voorverwarmde oven op 200°C.
- Laat de asperges gedurende 40 minuten in de oven stomen.
- Nu kan je 35 minuten rusten. Vijf minuten voor het einde is het tijd om wat boter in een pannetje te verwarmen. (Ik heb ook wat pikante olijfolie met pili pili toegevoegd).
- Bak de scampi gedurende enkele minuten. Eventueel kan je hier ook nog enkele gehalveerde kerstomaten toevoegen. De scampi moeten eigenlijk gewoon even goed doorwarmen. Als je ze te lang bakt worden ze taai.
- Haal de asperges uit de oven en open de papillotte. Een geurexplosie zal nu de keuken vullen. Controleer even of ze gaar zijn.
- Schik de asperges op het bord en werk af met de scampi en bieslook.
- Eet direct, met een lekker glaasje witte wijn.
De gaartijd is geen vast gegeven. Ze is afhankelijk van de asperges en de oven. De eerste keer had ik redelijk dunne asperges, maar na 25 minuten op 180°C waren ze maar net gaar. De tweede keer had ik dikkere asperges en heb ik gelijk 40 minuten op 200°C genomen. Die waren perfect.
Aluminiumfolie of bakpapier?
Ik heb altijd vrij zorgeloos aluminiumfolie voor dit soort gerechten gebruikt. Bij de voorbereiding voor dit gerecht las ik echter op een Duitse blog dat er discussie is of dit wel zo gezond is, en nog toegelaten moet worden. Eind 2019 werd er in Duitsland gewaarschuwd voor deodorants met aluminium bestanddelen. Voor een keer zal het echter wel geen kwaad kunnen. Wie het dan toch niet meer vertrouwt, kan bakpapier nemen. Dat hermetisch toevouwen is wel iets complexer. Maar op cookameal stond een verwijzing naar libellelekker.be met tips voor vouwtechnieken.
Zoals de trouwe lezer weet, passeert er op gerechtenweb geen lente zonder een recept met dit witte goud. Ik heb ze de voorbije weken allemaal nog eens op Facebook en Pinterest de revue laten passeren. Enkele van mijn favorieten:
- zalm met citroenbotersaus en gestoomde groene asperges
- gepaneerde asperges
- asperge aardbei salade
- Vlaamse asperges
- aspergecocktail
- vispannetje met witte en groene asperges






De Engelstalige versie van alle recepten op gerechtenweb vind je op surprising.recipes.
Heb deze iid gemaakt en vond hem heel verrassend en lekker.
Bedankt voor je reactie! Ik ben blij dat je ze zo goed vindt 🙂