kip in een Aziatische appelsiencurry

Aziatische kip à l’orange

Deze Aziatische kip à l’orange is overheerlijk en gemakkelijk om te maken. Zoveel smaak tref je maar zelden aan op één bord!
Aziatische kip à l'orange
Aziatische kip à l’orange

Deze Aziatische kip à l’orange is overheerlijk en gemakkelijk om te maken. Kip en appelsien(sap) zijn de basis ingrediënten. Met typisch Aziatische kruiden zoals bijvoorbeeld gember, sojasaus en een rood pepertje wordt dit een heerlijke curry. En die werken we dan ook nog eens af met sesamzaad voor de finishing touch.

Aziatische kip met curry à l'orange

Aziatische kip à l’orange

Deze Aziatische kip à l'orange is overheerlijk en gemakkelijk om te maken. Zoveel smaak tref je maar zelden aan op één bord!
5 van 4 stemmen
Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 30 minuten
Gang lunch
Keuken Aziatisch
Porties 2 personen

Ingrediënten
  

  • 300 gram kipfilet
  • 2 appelsienen voor ongeveer 200 ml appelsiensap
  • 3 cm gemberwortel
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 rood pepertje
  • 1 eetlepel rijstazijn
  • 2 eetlepels soja saus
  • 3 eetlepels ketchup
  • 2 eetlepels bruine suiker
  • 1 eetlepel zetmeel
  • 2 eetlepels water
  • 1 lente ui
  • 1 eetlepel kokosolie alternatief neutrale olie
  • sesamzaad ter decoratie, optioneel

Instructies
 

Voorbereiding

  • Verwijder de zeste van de appelsien. Deze mengen we later onder de curry. Pers de appelsien. In principe heb je van 2 appelsienen ongeveer 200 ml sap.
  • Ontdoe de gemberwortel van de bittere schil. Snij hem dan in fijne stukjes.
  • Snij ook de knoflook en het rode pepertje fijn.
  • Snij de kipfilet in stukken van ongeveer 2cm.
  • Maak de lente-ui schoon en snij het wit en het groen apart in ringen.
  • Meng het appelsiensap met de rijstazijn, de sojasaus, de ketchup en de bruine suiker. Voeg er ook de fijngesneden gember, knoflook, het wit van de lente-ui en rode peper aan toe. Net als de zeste.

Bereiding

  • Verhit de (kokos)olie in een (wok)pan en bak de kippenblokjes op een hoog vuur tot ze goudbruin kleuren.
  • Voeg het appelsiensap met de overige ingrediënten aan de kip toe. Verlaag het vuur en laat dit nu gedurende enkele minuten inkoken.
  • Meng ondertussen het zetmeel en de twee eetlepels water. Voeg deze dan aan de saus toe.
  • Laat het geheel op een zacht vuurtje verder sudderen, tot de saus indikt.
  • Serveer warm met (wilde) rijst. Werk af met het groen van de lente-ui en het sesamzaad.
Trefwoord appelsien, Aziatisch, curry, kip
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Vermeld @gerechtenweb of tag #gerechtenweb!

Inschrijven op gerechtenweb

Vul hier je e-mailadres in

Over Aziatische kip à l’orange

Wie de omschrijving “à l’orange” hoort, denkt natuurlijk meteen aan dat andere gevleugelde dier: eend. En vanzelfsprekend kan je dit recept net zo goed met eend maken. In dat geval bak je best eerst de eend, vooraleer ze in stukken te snijden. Je kan dan de saus apart maken en de stukken eend achteraf terug aan de saus toevoegen.

Maar hier hebben we dus voor een klassieke kip gekozen. Dat lust iedereen en is eenvoudig om klaar te maken. Het geheim ligt hem hier in de saus. De dieprode, ik zou zelfs zeggen wijnrode kleur ontstaat door de mengeling van appelsiensap, sojasaus en ketchup. Daarenboven krijgen we een zoetzure componenten door de toevoeging van zowel rijstazijn als bruine suiker. Het smakenpallet wordt dan vervolledigt met gember, een rood pepertje en knoflook. Zo krijg je een zeer apetijtelijke en vooral superlekkere saus.

Eens de saus wat ingekookt is, kan je die verder binden door er wat zetmeel opgelost in water aan toe te voegen. Laat het geheel zacht verder sudderen tot de saus goed ingedikt is. Zelfs een beetje stroperig wordt.

Bij dit gerecht past natuurlijk rijst. In deze versie heb ik geopteerd voor wilde rijst. Die moet wat langer koken, dus hou daar rekening mee in je planning. Ik begin altijd met het opzetten van de rijst. Als die klaar is kan je die warm houden en kort voor het opdienen met de vork weer los maken.

Het geheel heb ik dan afgewerkt met het groen van de lente-ui en wat geroosterd sesamzaad. dat oogt mooi en smaakt nog lekker ook.

De inspiratie komt van The clean eating couple. Daar is het als instant pot gerecht klaargemaakt. Met de basis, kip en appelsien, ben ik dan aan de slag gegaan voor een lekker wokgerecht.

Meer verrassend.kip

Ik hou van kip omdat het zo gemakkelijk klaar te maken is en bijna overal bij past. Meer verrassende ideeën met kip vind je overigens hier:

Meer verrassend.Aziatisch

Ook van de Aziatische keuken zijn we hier een grote liefhebben. En ook daar hebben we veel en lekkere recepten waar kip een sleutelrol speelt. Hier vind je dan ook nog enkele voorbeelden:

Een overzicht met de lekkerste en origineelste koprecepten vind je op 10 verrassende recepten met kip.

De Engelstalige versie van alle recepten op gerechtenweb vind je op surprising.recipes.

0 reacties op “Aziatische kip à l’orangeVoeg die van jou toe →

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept