Naar jaarlijkse gewoonte kijken we in het begin van het jaar nog even terug op het voorbije jaar. In “het beste uit Gerechtenweb in 2021” krijg je een overzicht van de belangrijkste ontwikkelingen en trends. En natuurlijk het klassieke overzicht met de tien populairste recepten in het voorbije jaar.
Laten we beginnen met het minder goede nieuws. Voor het eerst waren er namelijk minder bezoekers dan het jaar voordien. Dat de pandemie in 2020 is uitgebroken heeft daar zeker mee te maken. Maar de hoofdoorzaak is wel de teloorgang van Pinterest, vanwaar de bezoekersaantallen fel teruggelopen zijn. Alle andere indicatoren staan echter mooi op groen. De zoektrafiek is zelfs meer dan verdubbeld. Dus we gaan dat wel overleven 🙂
Met 18 nieuwe recepten lag de productie dit jaar ook lager dan de voorbije jaren. Een schouderoperatie (3 maanden) en een lange trektocht (2 maanden) zijn natuurlijk een deel van de verklaring. Maar daarnaast hebben we ook veel werk gemaakt van het herwerken van oudere recepten. Meestal hebben die weinig of geen tekst, geen receptkaart en een slechte foto. Dat kon en kan wel beter dus.
Maar uiteindelijk is het hoofddoel van deze review het overzicht met de meest bezochte recepten uit 2021. Hier gaan we dus:
1. Eenvoudig Mascarpone nagerecht met speculaas en koffie

Dit eenvoudig Mascarpone nagerecht met speculaas en koffie blijft met voorsprong het meest geliefde recept op gerechtenweb. In 2019 volstonden vier maanden om naar de tweede plaats te rennen. Sindsdien staat het rotsvast op nummer 1.

2. Varkensmedaillons gewikkeld in boerenham




Deze varkensmedaillons gewikkeld in boerenham met een kruidige curryroomsaus staat ook al sinds de publicatie in 2018 helemaal aan de top. Na twee jaren op nummer één is dit nu het tweede jaar op de tweede plaats. Vermoedelijk zal deze evergreen ook nog wel een tijdje blijven meedraaien.
3. Aperitiefhapjes met Boursin en gerookte zalm




Deze aperitiefhapjes met Boursin en gerookte zalm zijn in 2021 volledig doorgebroken. Ze komen dan ook nieuw binnen in de top tien. En wel op een bronzen derde plaats. Niet min, gezien de status van de eerste twee recepten.

4. Puree van peterseliewortel




Deze peterseliewortel puree schopte het in 2020 meteen naar de vijfde plaats. Ook vorig jaar presteerde dit het hele jaar door goed. En zo kon er nog een trapje bij maar vier.

5. Mascarpone mousse met rood fruit




Deze Mascarpone mousse met rood fruit draait al vele jaren mee in de middenmoot van deze top tien. Dat betekent dus wel dat het een absolute topper en blijver is. Achtereenvolgens stond dit op zeven, zes, vier en nu dus vijf.
6. Ovenschotel met witloof en prei




Deze winterschotel staat voor de derde keer in vier jaar mooi in dit overzicht. Na een vierde plaats in 2018 staat het nu dus al twee jaar op rij op 6.

7. Gebakken radijsjes




Een nieuw recept uit 2021 dat meteen een topper wordt! Het is ondertussen heel zeldzaam en uitzonderlijk dat een recept het in zijn eerste jaar in deze lijst schopt. Deze gebakken radijsjes zijn dus zeker een blijver. Benieuwd hoeveel marge naar boven er nog inzit!

8. Champignons à la Grecque




Standhouden. Dat is wat deze Champignons à la Grecque met succes doen tussen al dit andere geweld. Vorig jaar nieuw op negen, nu een plaatsje hoger.

9. Heerlijke citroenpudding mousse met rode vruchten




Voor de derde keer op een rij staat dit nagerecht op basis van lemon curd in het eindejaars overzicht. Maar na een vierde en een derde plaats is het in 2021 wel krap. Nog net op negen.

10. Speculaas peren taart




Deze speculaas peren taart is natuurlijk een typisch seizoensgerecht. Opmerkelijk dus dat het voor de derde keer op rij in de top 10 staat. Maar na plaats drie en zeven is het nu toch wel bang achterom kijken.

Wie zijn we in dit lijstje kwijtgespeeld?
We hebben twee nieuwkomers. Dat betekent dus ook dat er twee gerechten zijn die het beste van Gerechtenweb in 2021 niet meer gehaald hebben. Toch nog even een eervolle vermelding omdat ze het lang niet slecht deden in het afgelopen jaar:
- Zelfgemaakt vanille-ijs zond ijsmachine (van 8 naar 19).
- Bananen omelet als ontbijt (van 10 naar 12)
Beloftevolle nieuwkomers
Zoals eerder al vermeld zijn er dit jaar niet zo héél veel nieuwe recepten bijgekomen. Eentje daarvan, gebakken radijsjes, heeft het sowieso al tot bij het beste uit Gerechtenweb in 2021. Maar wat zijn de andere beloftevolle kandidaten? Radijs speelt een hoofdrol…




















Het beste uit de voorgaande jaren
In 2012 migreerde gerechtenweb.blog naar WordPress. Sindsdien hebben we ook elk jaar een soortgelijk overzicht gemaakt. Hieronder gaan we stap voor stap terug in de tijd:
Het beste uit surprising.recipes
Sinds 2016 heeft gerechtenweb ook een Engelstalig zustertje: surprising.recipes. Zijn daar dezelfde recepten even populair, of zijn het totaal andere dan in het beste uit Gerechtenweb in 2021? Ontdek het op het corresponderende artikel Most popular surprising.recipes of 2021.
0 reacties op “Het beste uit Gerechtenweb in 2021”Voeg die van jou toe →