Ga terug Email Link
+ servings
kip met chocolade wijn saus

Kip met chocolade-wijn saus

Haal Mexico in je keuken. Deze verrassende kip met chocolade-wijn saus is overheerlijk en eenvoudig te bereiden. Lekker voor iedereen!
5 van 5 stemmen
Voorbereidingstijd 30 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 40 minuten
Gang Hoofdgerecht, lunch
Keuken Mexicaans
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

Voor de kipfilets

  • 4 kipfilets
  • 2 eetlepels bloem
  • 0,5 theelepel kaneel
  • zout
  • 1 eetlepel boter

Voor de chocolade-wijn saus

  • 3 eetlepels olijfolie
  • 1 rode ajuin
  • 2 rode pepertjes
  • 50 ml room
  • 100 ml rode wijn
  • 200 ml kippenbouillon
  • 2 eetlepels tomatenpuree
  • 2 eetlepels cacaopoeder
  • 2 eetlepels kandijsuiker
  • 2 eetlepels rozijnen
  • 2 eetlepels amandelschijfjes
  • verse koriander
  • hazelnoten gemalen

Instructies
 

De kipfilets bakken

  • Paneer de kip in de bloem, kaneel, zout.  In het filmpje van Chakall vind je een zeer handige tip om dit in een diepvrieszak te doen.  Maar gewoon gaat ook als je zoals ik geen diepvrieszakken hebt.
  • Smelt de boter met een eetlepel olijfolie in een hete pan en bak de gepaneerde kip er gedurende twee minuten in. Later gaat ze nog in de oven om volledig te garen.

De chocolade-wijn saus

  • Snij de ajuin en de pepers fijn.
  • Doe de ajuin en de pepers met wat extra olijfolie in de hete pan en laat ze enkele minuten bakken.
  • Blus dit met de rode wijn en laat het wat inkoken.
  • Voeg er dan achtereenvolgens de kippenbouillon, de tomatenpuree, het cacaopoeder en de suiker aan toe. Roer en geheel goed dooreen.
  • Voeg er dan op het einde de room, de rozijnen en de amandelen aan toe. Laat de saus nu niet meer koken.

Bakken in de oven

  • Verwarm een oven voor op 200°C.
  • Leg de kip, overgoten met het grootste deel van de saus in een vuurvaste schaal en laat nog 10 minuten garen in de oven.
  • Leg dan de kip op borden, werk af met de rest van de saus, fijngesneden koriander en gemalen hazelnoot.
Trefwoord chocolade, kip, Mexicaans, wijn
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Vermeld @gerechtenweb of tag #gerechtenweb!